Вікторина про тварин

Вікторини для школярів. Вікторини про тварин


Вікторини для школярів. Вікторини про тварин
Цікаві вікторини для дітей про тварин, які живуть у лісі, яких діти можуть побачити в зоопарку, про домашніх тварин. Всі питання вікторини супроводжуються відповідями

Вікторина «Хто я?»

■ «Я дуже великий, близько двох метрів заввишки, а моя вага - 350 кг. У мене коричнева шерсть, маленькі вуха і хвіст. Я можу ходити на задніх лапах і видиратися на дерева в пошуках їжі. А я їм рибу, ягоди, можу поласувати мурахами, черв'яками та личинками жуків. Всю зиму я проводжу в сплячці, а навесні виходжу з барлоги худим, голодним і злим». (Ведмідь.)
■ «Я живу на Крайній Півночі. Харчуюся рибою і тюленями. Дуже люблю море. Товстий шар жиру під шкірою і довга біла шерсть оберігають мене від переохолодження. А мої лапи схожі на ласти, тому я добре плаваю і не боюся запливати далеко в море». (Білий ведмідь.)
■ «У мене морда гостра, вуха стоячі, дуже тонко розвинений нюх. Я дуже ненажерливий. Харчуюся м'ясом, нападаючи на оленів, лосів, гризунами, але іноді, коли не вдається нічого знайти, перебивався рослинною їжею - ягодами. Люблю полювати вночі, поодинці. Іноді я переслідую видобуток годинами, пробігаючи ні один кілометр. Але взимку, щоб прокормится, ми збираємося в зграї». (Вовк.)
■ «Я товстий кумедний звірок з гострими передніми зубами. Мій будиночок називається хаткою. Місцем для своєї хатки я вибираю невелику річку або струмок з проточною водою. Я спилюю зубами гілки дерев і строю з них греблю, щоб підтримувати воду на постійному рівні і завжди мати підводне повідомлення з житлом. В хатині є дві кімнати: спальня і комора». (Бобер, чи бобер.)
■ «Нюх у мене дуже гострий. Найбільше ласощі для мене - польові миші. Трохи пискнет миша - і я почую її за сотню метрів, навіть взимку, коли та ховається під снігом. В день я можу з'їсти їх до 20 штук. Полюю я вночі, а вдень люблю відпочити. Часто мене називають рудою плутовкой». (Лисиця.)
■ «Я живу разом зі своєю родиною в нірці, яку я вирив передніми лапками і застелив м'якою травичкою і пухом. Я дуже обережний. Перш ніж підійти до нірці, зроблю кілька стрибків в сторону, потім кілька стрибків в іншу сторону, і тільки потім стрибаю в свій будиночок. Взимку, щоб бути непомітним на снігу, я міняю свою шубку». (Заєць.)
■ «У мене дуже гарні роги, але кожну зиму мені доводиться їх скидати. Тіло вкрите красивими дрібними світлими цятками. Шерсть добре охороняє від морозів, а широкі копита не дозволяють мені провалюватись у снігу. Я пишаюся хорошим зором, а мій слух і нюх дозволяють без особливої праці виявити небезпеку». (Олень.)
■ «Я схожий на незграбну товсту миша з великими щоками. У мене круглі блискучі очі, короткі ноги і загострений меленький хвостик.
Я будую норку на глибині 1-2 метрів під землею, яка складається з декількох кімнат: в одній я сплю взимку, а в іншій - зберігаю запаси. Іноді мене тримають і вдома, в клітці». (Хом'як.)
■ «Я, маленька і сіренька, будую собі норку чи у полі, чи в лісі, під корінням дерев в затишному місці. Моя норка схожа на пташине гніздо. Тут я роблю запаси насіння, ягід, горіхів, сухих нирок і корінців трав і дерев. Взимку я часто виходжу з норки, щоб поповнити запаси. Для цього я рою спеціальні туннельчики і за ним пересуваюся». (Миша.)
■ «Я, добра метушлива звіринка, живу всюди. У мене довгий пухнастий хвіст і очі-намистинки. Хвіст, що майже дорівнює довжині тіла (близько 20 см), служить мені шостому і парасолькою, дозволяючи зберігати рівновагу і стрибати по гілках. На вушках маленькі пензлики, які захищають мої вушка від морозу. В люті морозні дні я сиджу в дуплі і харчуюся жолудями, сухими грибами, горіхами». Білка.
■ «Я маленький звір з оксамитовим хутром темно - сірого кольору. У мене сильні передні лапи, схожі на великі лопатки. На них ростуть кігті, якими я копаю землю і відкидаю її назад. У мене є очі, але це всього лише маленькі намистинки, вкриті шерстю та шкірою. Очі мені не потрібні, так як я постійно живу під землею в непроглядній темряві. Але у мене чудовий нюх. Я відчуваю запах дощового черв'яка за кілька метрів». (Кріт.)

Вікторина «У зоопарку»

■ «Тіло у мене незвичайно важке, воно може важити як великий вантажівка. Саме для того, щоб утримувати таку вагу, мої ноги товсті і схожі на величезні колони. У мене є бивні, якими я захищаюся. Найвизначнішою частиною мого тіла є хобот. Їсти люблю траву, плоди і листя дерев». (Слон.)
■ «Я живу у хащах тропічного лісу, де сонячні промені тонкими смужками пробиваються крізь крони густих дерев. Тому моя шкіра покрита смужками, схожими на ці відблиски світла. Я сильний звір. Харчуюся кабанами, оленями, антилопами. Щоб вгамувати голод, мені потрібно близько дев'яти кілограмів м'яса в день». (Тигр.)
■ «Я сильна тварина. Мій рев подібний до грому, а грива додає мені грізний вигляд. Живу я в теплих країнах, в піщаних місцях, тому шкіра в мене пісочного кольору. Вдень частіше сплю, а вночі полюю на зебр, газелей і антилоп. Хоч я і цар звірів, але легко піддаюся дресируванню і можу виконувати різні номери в цирку». (Лев.)
■ «Моє тіло вкрите твердою товстою шкірою сірого кольору, яка добре захищає від укусів комах і від гілок чагарників. На ногах маленькі копитця. Харчуюся я травою і молодими гілками і листям. Але моя головна особливість - знаменитий ріг на лобі. Коли мені загрожує небезпека, я опускаю голову і наношу удари рогом». (Носоріг.)
■ «Мене знають усі. Я схожа на людину, але на відміну від нього у мене є хвіст, яким я тримаюся за гілки, поки зриваю руками фрукти і ногами підношу їх до рота. Улюблене моє заняття - корчити пики». (Мавпа.)
■ «Стародавні греки назвали мене «річковий конем». По-перше, я багато часу проводжу в воді, а по-друге, нагадую коня. У мене такі великі широкі ніздрі і маленькі вуха. Я дуже велику тварину: 4 метри в довжину і 3,5 тонни вагою. Харчуюся я річковий травою». (Бегемот.)
■ «Мій зростання може досягати у висоту шість метрів. На голові є вуха і смішні маленькі ріжки, обтягнуті шкірою. Ні іклів, ні кігтів у мене немає. Зате є надзвичайно довгий язик, що досягає іноді 45 див. Такою мовою я спритно зриваю листочки з колючих рослин, навіть не вколовшись. Хоча передні ноги у мене довше задніх, я швидко бігаю, можу перегнати кінь. Сплю стоячи, а воду п'ю, широко розставивши ноги, тому що моя довга шия зовсім не гнеться». (Жирафа.)
■ «У мене товста сіра шкіра, маленька голівка з стирчать вгору вушками, дуже довгі і сильні задні і маленькі передні лапи. Я немаленьке тварина (близько двох метрів у висоту), але стрибаю, як коник - високо і далеко. Найцікавіше у мене - сумка, яка знаходиться внизу живота, між ніг. Моє зображення є на гербі Австралії». (Кенгуру.)
■ «Я схожа на маленьку конячку: у мене є копита, грива, хвіст. Я швидко бігаю. У мене відмінний зір і гарна пам'ять. Але забарвлення - смугаста. У мене багато ворогів: тигри, леви, гієни та інші хижаки. Щоб захиститися від ворогів, я та інші мої родичі об'єднуємося в групи. Я занесена в Червону книгу». (Зебра.)
■ «Я цілком добре відчуваю себе там, де інші тварини загинули від голоду і спраги. Свою їжу і питво я ношу з собою в горбах. Перед початком чергової подорожі я кілька вдень їм і п'ю. Тоді тільки один мій горб може важити 45 кілограмів! Але до кінця подорожі мій горб порожніє і падає набік». (Верблюд.)

Вікторина «Ми у відповіді за тих, кого приручили»

■ Яке витривала тварина в давнину використовували на війні, запрягаючи їх в колісниці? (Кінь.)
■ У якої тварини товсте тулуб, короткі ноги, маленькі копитця і ікла, які висуваються назовні? (У свині.)
■ Однакові очі у кішок вдень і вночі? (Вночі зіниці у кішок занадто розширені, а вдень вони маленькі.)
■ Яке домашнє тварина - вірний друг людини? Собака.
■ Яке корисне для людини тварина дає м'ясо, молоко, сметану, сир, масло? (Корова.)
■ Яке одне з перших одомашнених тварин найближчий родич коней, тільки менше їх зростанням? (Осел.)
■ Яке домашнє тварина дає цілюще молоко, м'ясо, шерсть і пух? (Коза.)
■ З шкури якого домашнього тварини роблять дублянки, шапки й рукавиці? (З овчини.)
■ Яка тварина легко дізнатися по довгих вух і пензлику на кінці хвоста? (Осла.)
■ Яка тварина для жителів Півночі і транспорт, і їжа, одяг, житло? (Олень.)
■ Яка тварина дає нам м'ясо, сало, шкіру, з якої роблять взуття, рукавички і сумки? (Свиня.)
■ З молока цієї тварини роблять смачний солений сир - бринзу. (З овечого молока.)
■ Які свійські тварина живуть у будиночках-клітинах з сітчастою підлогою? (Кролики.)
■ Яке домашнє тварина дає людям мед? (Бджола.)
■ Яку тварину вважають найулюбленішим в будинку? (Кішку.)

Вікторина «Живий куточок»

■ Нагорода на котячої виставці (Розетка.)
■ Довгохвостий папуга. (Ара.)
■ Синонім слова «нюх» для собак і кішок. (Нюх.)
■ Шотландська вівчарка. (Коллі.)
■ Порода собак- ...-шнауцер. (Різен.)
■ Білий з жовтим чубчиком папуга. Може говорити. (Какаду.)
■ Той, який гуляє сам по собі. (Кіт.)
■ Китайська - пекінес, японський - ... (Хін.)
■ Домашня ... - шкряботушка в садку, всередині якого - крихітний будиночок. (Мишка.)
■ Російська блакитна, сибірська, персидська, шотландська, орієнтальна, сіамська та інші породи цих красунь. (Кішка.)
■ Африканський папужка, який не виживе один ні на волі, ні у клітці. Строкатий красень з подружкою мають один недолік - занадто голосно любезничают. (Неразлучник.)
■ Чарівна ласкава тропічна полуобезьянка з великими очима і новогвінейський червоний з синім папуга називаються однаково. Як? (Лорі.)
■ Безпомилково відшукують наркотики американський і англійська ...-спанієлі. (Кокер.)
■ Блакитний кубинський ... своїми клешнями жваво відрубає хвіст будь рибку. Тому їх утримують окремо або з равликами ампуляриями. (Рак.)
■ Досвідчені терраріумістов розводять цей вид вужів незважаючи на складності їх годування. (Полоз.)
■ Велика службова собака. (Дог.)
■ Личинка комара-звонца, улюблений корм для акваріумних рибок. (Мотиль.)
■ При багаторазовому повторенні цього слова підійде кішечка з будь кличкою. (Кіс.)
■ Порода собак з численними підвидами: австрійська, російська псяча, грейграунд, левретка та ін. (Хорт.)

Комментариев нет:

Отправить комментарий